שירותי מחשוב

שדרוג מחשבים

שדרוג ומודרניזציה למחשבים - מחשבים נייחים ותחנות עבודה

כאשר אנו קונים מחשב נייח או מחשב נייד בשביל העבודה או שימוש ביתי בפעם הראשונה, אנו נוטעים לחשוב שזו רכישה להרבה זמן כי המחשב יענה לדרישותינו במשך זמן רב. וזה אכן נכון, כי רכיבי המחשב המודרני בדרך כלל מיוצרים באיכות מספיק טובה ויכולים לעבוד זמן רב. אבל חומרת המחשב מתיישנת בקצב מהיר יותר מזמן החיים של הרכיבים. משמעות הדבר היא שחלקי חילוף המרכיבים את המחשב אינם מסוגלים להתמודד עם תוכנות מודרניות ומשחקים. מחשב יכול לעבוד טוב רק עם תוכנות ישנות ומתחיל לעבוד לאט יותר עם תוכנות חדשות. ואז שומעים את ההצעה לא מוכרת – שדרוג המחשב, אשר נקרא גם מודרניזציה או אפגרייד של המחשב.

 מהו שדרוג המחשב?

שדרוג המחשב או אפגרייד של מחשב, הינו עדכון חלקים, החלפת חלקים מיושנים ברכיבים חדשים יותר או עוצמתיים יותר. המילה אפגרייד באנגלית פירושה "עדכון". ניתן גם לתרגם אפגרייד כשיפור, חידוש ומודרניזציה. כל האפשרויות מתאימות בהקשר של מחשבים. מחשבים הנייחים מודרניים הם מערכת מודולרית, המאפשרת שדרוג כדי לקבל מחשב חזק יותר תוך שמירה על חלק מהשקעות הקודמות.

 למה לשדרג את המחשב?

אם המחשב שלכם עובד טוב, והנכם לא מרגישים אי נוחות בעת עבודה במחשב, אז כנראה אין צורך בשדרוג המחשב. בעצם, יותר נכון לומר שאתם לא צריכים את השדרוג עכשיו. אבל אם אתם מזהים אי נוחות כאשר עובדים במחשב, ואם המחשב עצמו עובד עם מאמץ המקסימאלי אז כנראה הגיע זמן לשדרג אותו. הנה כמה דוגמאות של הבעיות הנפוצות שיגרמו לכם לחשוב על שדרוג רכיבי המחשב:

 • זמן המתנה רב כאשר מפעילים את התוכנה עתירת משאבים;
 • המחשב פועל לאט כאשר מפעילים מספר תוכנות וגם יש השהיה רצינית בתגובה לפעולות שלכם. כלומר, כאשר לוחצים על כפתור או קיצור, והמחשב יגיב לפעולה זו לא מיד, אבל רק אחרי זמן כלשהו;
 • המחשב פועל לאט כאשר הפעלתם את המשחק החדש שרק קניתם. כלומר, עדכון הפריימים על המסך הוא איטי מאוד. המשחק עצמו לא זורם בצורה חלקה, כפי שהיה צריך להיות. זה סימן שהכרטיס המסך שלכם לא מספיק לעבד את התמונה הנכנסת אליו.

 

מתי כדאי לשדרג את המחשב שלכם?

אם המחשב שלכם אינו יכול לספק את הביצועים הדרושים לכם גם כאשר אתם עובדים על המחשב או כאשר רוצים לשחק במשחק מודרני עם גרפיקה יפה, אז שדרוג יעזור לכם להשיג את הביצועים הרצויים של המחשב במחיר נמוך יותר.

ובכל זאת, כדאי לשדרג את המחשב רק אם זה הרבה יותר רווחי מאשר לקנות מחשב חדש. למשל, שדרוג המחשב דורש מערכת וידאו חדשה, אך הלוח האם שלכם כבר לא יכול לתמוך בכרטיס המסך החדשני שאתם רוצים לקנות.
החלפת לוח האם יכולה לגרום לצורך להחליף את הרכיבים הנותרים: מעבד, זיכרון RAM, כונן קשיח עם ממשק חיבור חדש.

ואם תשדרגו את זה, סביר שאספקת החשמל הישנה במחשב לא תתמודד עם השדרוגים. ואם תשדרגו גם אספקת החשמל אז יהיה לכם מחשב שיש בו רק המארז הישן וכונן DVD. כמובן, הבאנו את המצב מהמקרה "הקיצוני", אבל ראינו את המצבים כאלה. תמיד כדאי לתכנן שדרוג ולחשב את העלות שלו.

upgrade-pc-x550

מה לעדכן בשדרוג המחשב שלי?

מה כולל המחשב? כל מחשב מורכב ממארז המחשב (בדרך כלל לא משדרגים אותו),ספק הכוח החשמל, לוח האם, המעבד, כרטיס מסך, זיכרון RAM, כונן קשיח, התקן אופטי לקריאת דיסקים (CD, ו- DVD, אשר כבר נפוץ להחליף על ידי כוננים BLU-RAY). במקרים שונים, יש צורך להחליף רכיב אחד, ולעתים קרובות יותר רכיבים.

דרכי שדרוג המחשב

הדרך הקלה ביותר לשדרג משהו היא להתקין רכיב נוסף. לדוגמה, זה פשוט יותר להתקין מודול זיכרון נוסף, בנוסף לזיכרון הקיים, להתקין כונן קשיח נוסף או כונן SSD בנוסף לכונן הישן במחשב.

דרך קשה יותר לשדרג היא להחליף רכיב במחשב. לדוגמה, החלפת מודול זיכרון עם נפח גדול יותר, החלפת כונן קשיח מהיר יותר ועם נפח גדול יותר, או אפילו התקנת כונן SSD חדש עבור מערכת ההפעלה חדשנית, החלפת כרטיס המסך עם כרטיס חזק יותר, החלפת כרטיס השמע עם כרטיס טוב יותר, החלפת כונן DVD בכונן BLU-RAY חדש.

כל שדרוגים האלה דורשות אדם בעל ידע טכני שיכול להחליף רכיבים, ובמקרים מסוימים, להחליף את הכונן הקשיח, להתקין מחדש ולהתאים אישית את מערכת ההפעלה.

עוד יותר קשה להחליף ספק הכוח החשמל של המחשב, אשר דורש התקנה נכונה של החיווט של כל הרכיבים הדרושים במחשב. מורכבות זהה גם בהחלפת המעבד, כאשר צריך להדביק גריז טרמי על המעבד.

המקרה הקשה ביותר לשדרוג הוא החלפת לוח האם. במקרה זה צריך לפרק, ולאחר מכן לחבר את כל הרכיבים על לוח האם החדש. זה יהיה הגורם המכריע בבחירת רכיבים עבור השדרוג. רק בזה תלוי אילו אביזרים ניתן להתקין במחשב.

מה צריך לדעת בעט שדרוג המחשב?

צריך לדעת את המחברים של הרכיבים במחשבכם או במילים אחרות, מה ואיפה ניתן לחבר כדי שכל יעבוד בצורה תקינה. אגב, ניתן גם לשדרג את המחשב הנייד, אבל קצת יותר קשה עקב המבנה שלו.

כל מעבד, בדרך כלל, יכול לעבוד רק עם קבוצה מסוימת של חלקיקים, שבבים, ורק אם הם מאותו יצרן כמו המעבד. לדוגמה, מעבד של אינטל יעבוד עם ערכת שבבים מאינטל ועם מעטים אחרים שיוציאו ערכות שבבים עבור מעבדים של אינטל. כמו כן יש לקחת בחשבון כי המעבדים החדשים יעבדו רק עם שבבים האחרונים, ולכן רק עם לוחות אם החדשים.

בעת שדרוג זיכרון RAM, יש לציין כי כיום ישנם שני דגמים של זיכרון בשוק: DDR3 ו- DDR4. הם יכולים לעבוד רק בנפרד, כלומר, זיכרון DDR3 לא יכול להיות מותקן במחשב עם זיכרון DDR4 ולהיפך. מחשבים ישנים יותר היו מצוידים בזיכרון DDR ו- DDR2, ולפניכן אפילו בזיכרון SDRAM.

בעת שדרוג של כונן הקשיח, יש לזכור מהו המחבר בלוח האם. לוחות מודרניים מצוידים ב- SATAIII ו- SATAII, אך יש מחברים חדשים לגמרי, כמו למשל M.2 או M.2 PCIE3.0 X4 NVME.

בעת החלפת ספק הכוח החשמל, עליך להתקין את הספק הכוח שיספק את רכיבי המחשב בכוח יציב ודרך כל הערוצים. ראוי לציין כי צריך לקנות ספקי הכוח אמינים, שכן אספקת החשמל רע יכול להשבית כמה רכיבים, ואולי את המחשב כולו.

 •  לכל סוגי שדרוג ורכישה של כל חלק וציוד – אנו תמיד נותנים אחריות!

 

מה לעשות עם רכיבים ישנים לאחר שדרוג המחשב?

היום עדיין ניתן לפגוש חברות שייקחו את החלקים הישנים שלכם בעת רכישת חלקים חדשים. זה יכול לחסוך לכם כמה שקלים.

שדרוג מחשבים במרכז השירות איי-טי סמארט

המהנדסים שלנו יכולים להציע את הפתרונות האופטימליים ביותר עבור שדרוג מחשב הנייח או מחשב הנייד, ולעשות את העבודה הנדרשת ביעילות, מהירות ובאיכות גבוהה ומחיר אטרקטיבי. כל מחשב יכול בקלות להיות משודרג, אשר יאפשר לכם להגדיל בהדרגה את הרמת ביצועים שלו על ידי רכישת רכיבים חדשים.

 

יצירת קשר

בכל שאלה נא לפנות לטלפון 054-46-27-277 או דרך טופס יצירת קשר ואנחנו נתקשר אליך באופן מיידי!

קבלת הצעת מחיר לשדרוג מחשב

  שם (חובה)

  עיר (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  טלפון (חובה)

  דגם מחשב

  מפרט מחשב

  תוכן ההודעה

  הצג/י עוד

  שירותים דומים

  Back to top button