ביקורות למחשבים וחומרה

בוחנים ומשווים את המעבד החדש Core i9-7900X

חברת AMD אשר הוציאה את המעבד Ryzen, הבטיחה להפיק את הפלטפורמה HEDT בשם Threadripper. בעקבות זאת חברת אינטל החליטה להגיב, אמנם בינתיים המייצרת מעבדים הגדולה בעולם התרכזה בייצור דברים שלא דורשים מאמץ רב מטעם המהנדסים שלה. בכל זאת, גם הצעדים כאלו כבר משהו. בעקבות התחרות מצד AMD, הפלטפורמות HEDT של אינטל זולות יותר עכשיו, ובמסגרת של פלטפורמה Basin Falls, אינטל מתכוונת להוציא שבבים עם 12, 14, 16 ואפילו 18 ליבות.

אמנם, המעבדים מרובי ליבות של חברת אינטל זוהי פרספקטיבה של עתיד הקרוב. כיום אינטל מסוגלת להציע רק את המעבד Core i9-7900X עם 10 ליבות, אשר לא נראה כצעד ענק קדימה בהשוואה למעבד Core i7-6950X. המעבד החדש מתבסס על הארכיטקטורה של Skylake, ולכן אינו מספק הגדלה של הביצועיות. בכל זאת, הצלחנו לזהות ב- Skylake-X לא רק הגברת המהירות.

למען האמת, קרו שינויים רבים באופי של Skylake-X. אינטל שיפרה משמעותית את המעגל התקשורת בין הליבות ושינתה לגמרי את המערכת זיכרון מטמון. שני שיפורים האלו מאפשרים להעלות את היעילות של סרברים ומחשבים נייחים. לעומת זאת עבור המשתמשים, השינויים האלו לא בהכרח חיוביים. המבחנים של Core i9-7900X הראו שוויתור על Ring Bus והגדלה פי-ארבע של הקיבולת של זיכרון מטמון L2 על חשבון זיכרון מטמון של רמה השלישית מביאים לתוצאה שלילית. ניתן לזהות את זה בעיקר באפליקציות שעובדות עם נתונים רבים, כמו למשל המשחקים של 3D.

עכשיו, אנחנו עוברים לבדיקות בפועל ותוצאות:

bech-7900Х-1

bech-7900Х-2

bech-7900Х-3

bech-7900Х-4

gaming-bech-7900Х-4К

עם זאת בעיצוב של Skylake-X, יש יתרונות שאינם מוטלים בספק, אשר יכולים להיות שימושים עבור משתמשים עם דרישות גבוהות. למשל, המעבד החדש תומך בהוראות AVX-512 שיכולות להאיץ משמעותית את החישובים מקבילים ועבודה עם וקטורים. יתר על כן, Skylake-X משמש את התהליך טכנולוגי של הדור השני (14+ ננומטר), מה שאפשר להעלות את התדרים ההפעלה עד 30 אחוזים. כתוצאה מכך, ביישומים שמטרתם היצירה והעיבוד של תכנים דיגיטליים, Skylake-X יכול להציע שיפור משמעותי בביצועים בהשוואה ל-Broadwell-E. לדוגמא, בעיבוד של וידאו או במהלך ההספקה הסופית, ראינו עליונות מרשימה של Core i9-7900X על Core i7-6950X, אשר יכולה להגיע ל-15-30 אחוזים.

בסופו של דבר Core i9-7900X נראה יותר כמו מעבד עבור תחנות עבודה מקצועיות, ולא כפתרון הביתי למשתמשים רגילים. הגענו למסקנה זו לא רק בגלל ההעדר עליה בביצועים ביישומי המשחקים, אלא גם בגלל שפע של דברים אחרים. למשל, ב-Core i9-7900X יש בעיות עם המהרה (overclocking) עקב הופעתה של AVX-512 והזנחת הצורך להוסיף ממשק תרמי איכותי תחת מכסה המעבד. בנוסף, תדירות מוגברת גורמת לעליה משמעותית בהתחממות וצריכת חשמל, לכן מבחינת חובבי המהרה, Core i9-7900X אינו הופך לטוב יותר מאשר Core i7-6950Xלאחר המהרה, המאפשר עבודה יציבה יותר בתדרים הגדולים (בזכות העדר של תמיכה ב-AVX-512).
עם זאת, ל-Core i9-7900X יש מספיק תכונות החיוביות המכריעות וביניהם המחיר שלו. Core i9-7900X זו צעד חזק מאות של חברת אינטל. עם הופעתה של Skylake-X ניתן לקבל את המעבד בעל 10 ליבות ב-700 דולר פחות, ובזכות זה הוא הופך לאטרקטיבי מאוד!

יתר על כן, Core i9-7900X הוא לא מעבד אחרון על הפלטפורמה Basin Falls. זהו רק אחת מאפשרויות רבות ואינו הכי מעניין. סביר להניח כי לאחר הפגישה עם שבבים אחרים מהסוג LGA2066, עם מספר ליבות שונה, ניתן יהיה לפתח השקפה חיובית יותר על הפלטפורמה HEDT החדשה של אינטל.

בסופו של הדבר, Basin Falls בקרוב יהיה הפלטפורמה היחידה למחשבים נייחים שבה משתמשים ייהנו ממעבדי 18 ליבות הייחודיים עם מהירות של יותר מ-1 טרה-פלופ. שווה לצפות בזה.

 


רוצים לרכוש מערכות מחשוב לגיימריםdoom-nachine-gaming-pc-i9

מחשבי גיימרים: חזקים ומוכנים לכל משחקים החדשים!

מחשב גיימר שלך צריך להיות חזק, יציב מאד ועם קירור טוב ושקט. המערכות מחשב למשחקים שלנו מתוכננות ומורכבות בשיטה ייחודית על מנת לספק ביצועי משחק אולטימטיביים ואופטימלי לכל משחק שלך.

המחשבי גיימרים שלנו – זה מחשב שעוצב על ידי גיימרים מקצועיים במיוחד למשחקים. למידע נוסף >

טאגים
הצג/י עוד

שירותים דומים

Back to top button
Close
Close