ביקורות למחשבים וחומרה

העדכון של iMac שאליו חיכיתם

בסתיו הזה (ככל הנראה באוקטובר) אנו מצפים לראות את המוצרים החדשים של iMac. עיתונאים של דיג'יטיימז בטוחים בכך על בסיס המקורות בשרשרת האספקה של אפל. המונובלוקים של דור החדש יהיו שונים מקודמותיהם לא רק מבחינת חומרה אלא גם מבחינת המיצוב.

לגבי התכניות לייצר את הסדרה החדשה של iMac הודיעו בתחילת אפריל במסיבת עיתונאיים בבניין אפל הישן. לדברי פיל שילר, סמנכ"ל שווק בינלאומי של אפל, בקופרטינו לא שכחו על הלקוחות המקצוענים ומכינים להם את האפגרייד משמעותי.

כמו כן, אפל הודיעה על התכניות להציג את ה-iMac Pro, עם מעבד Xeon, ECC RAM, ו-GPU חדש בסוף 2017. החברה מתכננת לייצר מחשב, אשר יעמוד בכל הדרישות של מקצוענים. לפיכך, היצרנים שמים דגש על השיפור של שלושה דברים עיקריים: ביצועיות, זיכרון ויכולת התרחבות.

אפל מתכננת להשלים את ה-iMac החדש במעבד Xeon מטעם אינטל שיאפשר להם להחליף את ה-iMac Pro המתיישן, כחלופה לוורקסטיישן. דיג'יטיימז מודיעה כי אפל מתכננת להוציא שלושה דגמי iMac.

new_2017_imac_pro_editing

הכון להיום, הציפיות למסכי מגע לא ייתקיימו. בכתבה של באזפיד הודיעו כי משתמשים מקצוענים כרגע פחות מעוניינים במסכי מגע. סמנכ"ל שווק בינלאומי של אפל, פיל שילר, אמר כי לחברה יש תוכניות גדולות עבור iMac Pro. עם זאת, לא ציין על מה הוא התכוון.

 

מה התצורה?

הדגמים הבסיסיים של iMac יתחילו לייצר בחודש הבא, כדי להגיע לשוק במחצית השנייה של השנה. להזכירכם, החידוש האחרון של iMac היה עוד בסוף 2015.

השרת של iMac, על פי המקור שלנו, ישתמש במעבד Intel Xeon E3-1285, ו-ECC RAM בנפח של 64GB. סוג הזיכרון החדש נועד לספק יציבות מוגברת ואמינות של המערכת. המקור טוען גם כי אפל תשחרר מחשבים בתצורה עם כונן SSD NVM בנפח של ע 2TB, כמו גם את כרטיס מסך נפרד מהדור האחרון. לא ברור האם אפל ישתמש בכרטיס מסך ה"מלא" או סתם מעבד גרפי נייד מודרני, כפי שנעשה בעבר.

new_2017_imac_pro

 

ההשפעה של מחשבי iMac החדשים עבור השוק הכללי של מונובלוקים

הדור הנוכחי של מונובלוקים של אפל אינו פחות טוב מהמתחרים. ככל הנראה אפל פשוט רוצה לשפר את הגרפיקה ולהגדיל את מספר הליבות במעבד.

עבור הקונה הממוצע כל זה לא חשוב כל כך, ועלול להשפיע על המחיר בצורה משמעותית. הגעתו של הדור החדש לשוק יפחית את המחיר הכולל של הדגמים הקודמים של מונובלוקים של iMac, כפי שקרה עם הדור החדש של Macbook Pro 2016 אשר גרם לירידה במחירים עבור כל הדגמים של 2015.

new_2017_imac_pro_cooling

אגב, לא בהכרח צריך לחכות ל-iMac החדש, כדי לרכוש את מונובלוק מעולה: ההתפתחויות האחרונות במחשבי של אפל הם קוסמטיים יותר, כך שדור הנוכחי של iMac, גם יכול להפתיע אתכם לטובה. אפשר למצוא גרסאות רבות של iMac במחיר הרבה יותר זול מאשר בחנויות מחשב של אפל הרגילות.

הנה הדוגמה הבולטת ביותר ה- "iMac 27 עם מעבד Intel Core i5 בעל 4 ליבות, זיכרון RAM בנפח של 16GB וכונן SSD בנפח של 512GB ניתן לרכוש ב-7500-7750 ₪. לחלופין, אם תעדיפו את הצג Retina 4K זה יעלה כ-11700-11800 ₪!

אם אתם מחפשים את עוצמה אמתית, אפשר לקנות את המונובלוק "27 iMac עם הצגRetina ברזוליצה של 2560 על 1440 עם מעבד Intel Core i7 3.5GHz עם טורבו בוסט של 3.9GHz, זיכרון בנפח של 32GB, וכרטיס מסך NVIDIA GeForce GTX775M במחיר של 9500-9700 ₪. אגב, יש לנו גם הצעה טובה מאוד עבור דגמים של דורות הישנים עם מעבד i3, זיכרון RAM של 8GB וכונן SSD בנפח של 256GB. המחירים בסביבות 2900-3500 ₪ בהתאם לתצורה.

new_2017_imac_three_monitors

הדגמימם האלו ואחרים של מחשבי iMac זמינים במחירים טובים מאוד בחנות האון-ליין של איי-טי סמארט. אגב, בחנות אונליין שלנו תמצאו לא רק מונובלוקים של אפל, אלא גם מחשבים ניידים Macbook Pro ו- MacBook Air.

 

מרכז השירות למחשבי אפל איי-טי סמארט (IT-Smart)

מרכז השירות ומעבדת איי-טי סמארט מבצעת תיקונים וכוונונם של מחשבים פיסי (PC) ומחשבי אפל מכל סוג, טאבלטים, שירותי מחשבים ורשתות בבית ובמשרד של הלקוח.

שתפו עם החברים שלכם!

טאגים
הצג/י עוד

שירותים דומים

Back to top button
Close
Close