ביקורות למחשבים וחומרה

תחנת עבודה מומלצת עבור תוכנת Unity

מדריך לבחירת מחשב נייח הכי מומלץ ומפרט משתלם ביות לתוכנת Unity.

Unity היא פלטפורמת פיתוח פופולרית בזמן אמת (real-time) המציעה אפשרויות מדהימות עבור ענפים ויישומים רבים. תוכנת Unity משמשת את מפתחי המשחקים להפקת כותרי Indie או AAA, את מפתחי תוכן 3D להפקת אנימציות מהממות, את שוקי הרכב כדי להציג לראווה את מוצריהם ואת האדריכלים כדי להציג את יצירותיהם המעוררות התפעלות במציאות מדומה (VR). אין גבול ליצירות וחוויות המתאפשרות באמצאות מנוע Unity .  

חומרה מומלצת עבור Unity (יוניטי)

Unity  היא פלטפורמה תובענית לגבי חומרת מחשב ותחנת עבודה בתצורה מושלמת חיונית למיצוי יעילות העבודה שלכם. במאמר זה, אנו נפרט את כל מרכיבי המפתח הנדרשים כדי לעזור לכם  להגדיר את תחנת העבודה המושלמת עבור Unity.

איזה מעבד (CPU) מתאים ביותר לתחנת עבודה של Unity ?

ניתן לומר כי המעבד הוא הרכיב החיוני ביותר עבור כל תחנת עבודה של Unity, לכן אנו תמיד ממליצים להקצות עבורו חלק נכבד מהתקציב שלכם. Unity צמחה מתוך פיתוח משחקים, לכן אין זה מפתיע שהיא עובדת מצוין על מעבדי אינטל בטווח Core i7-Core i9 מדור החדש 13. אנו ממליצים בדרך כלל ללקוחות לרכוש תחנת עבודה המבוססת על מעבד אינטל Core i9 העדכני ביותר עם מהירויות שעון גבוהות, מהמובילות בענף, והכולל מספיק ליבות ותהליכונים (threads) עבור מרבית הפרויקטים.

  • לרוב המשתמשים מעבד Intel i7-13700K מספק ביצועים מעולים כי יש לו 16-ליבות ושעון גבוהה עד 5.4GHZ.
  • אם אתם רוצים לקבל מקסימום ביצועים אז מעבד Intel i9-13900K יתן מענה מדהים עם ביצועים מקסימלים כי יש לו 24-ליבות ושעון גבוהה יותר עד 5.8GHZ.

אם אתם מבצעים משימות רבות עם ריבוי תהליכונים בתוך Unity כמו light baking ו- progressive lightmapping או שאתם משתמשים בתוכנת Unreal Engine אז אולי תרצו לשקול מעבד עם ליבות ותהליכונים רבים יותר. למעבדים בטווח AMD Ryzen 9 מהירויות ליבה בודדת דומות מאוד לאלו של מעבדי אינטל Core i9 ויותר ליבות ותהליכונים מאשר למעבדי אינטל Core i9 ולכן טווח המעבדים AMD Ryzen 9 אידיאלי עבור מפתחי Unity שזקוקים לאותו מרכיב הנדרש עבור ביצועים מרובי תהליכונים.

  • לרוב המשתמשים מעבד AMD R9 7900X הוא בחירה נהדרת. מעבד זה כולל 12-ליבות, הוא מספיק חזק כדי לתת ביצועים טובים לרוב השימושים.
  • אם התקציב מאפשר (יותר ליבות תמיד יעזרו), אז מעבד AMD R9 7950X עם 16-ליבות יספק ביצועים אולטימטיוים גם היום וגם בעתיד.

טווחי המעבדים  AMD Ryzen Threadripper ו- Intel X-Series מציעים ביצועים גבוהים יותר משמעותית עבור עומסי עבודה מרובי תהליכונים ב- Unity. עם זאת, עלות המעבדים האלה משמעותית גבוהה יותר והם פועלים במהירויות שעון איטיות יותר, גורם חיוני ביותר עבור ביצועי Unity.

איזה מעבד גרפי (GPU) מתאים ביותר לתחנת עבודה של Unity ?

כעת Unity משתמשת בכרטיס גרפי (כרטיס מסך) רק כדי להציג את הגרפיקה על המסך. יישומים רבים בתחומים אחרים החלו להשתמש במעבד גרפי גם עבור משימות אחרות, אך הדבר עדיין לא יושם בעורך Unity. לכן, כרטיס גרפי מהיר יותר יעניק לך מספר FPS גבוה יותר באֶשְׁנָב (viewport) או במשחק עצמאי (stand-alone game), אך סביר להניח שלא ישפר את יעילות העבודה שלכם במשימות אחרות.

טיפים! החל מהגרסה Unity 2019.3 נוספה גם תמיכה בניתוב קרניים (Ray Tracing) המאפשרת למפתחים לשפר תאורה וליצור סצנות מדהימות. הודות לכרטיסים גרפיים GeForce RTX העדכניים ביותר של NVIDIA  מבוססי Turing מתאפשר כעת מספר FPS גבוה וניתוב קרניים (Ray Tracing) בזמן אמת.

כרגע אנו מציעים שלושה כרטיסי מסך בתחנות העבודה של Unity שלנו בהתאם לתקציבכם והאם אתם מתכננים לפתח תוכן מציאות מדומה (VR):

  • NVIDIA GeForce RTX 3060 12GBכרטיס מסך מעולה שמספק FPS מספיק טוב לעבודה חלקה ומשדר ביצועים טובים במשחק עצמאי (stand-alone game).
  • NVIDIA GeForce RTX 3070 Ti 8GBמעבד גרפי זה מציע ביצועים מעולים עבור המחיר והינו עוצמתי דיו כדי להתמודד עם מספר צגים ללא בעיות.
  • NVIDIA GeForce RTX 4080 16GB – מעבד גרפי מאוד חזק עם הרבה כוח שמספק ביצועים מעולים אבל במחיר יקר יחסית.
  • NVIDIA GeForce RTX 3090 24GBעם 24 ג'יגה-בית של זיכרון VRAM וביצועים מעולים במחיר זה, RTX 3090 הוא אחד המעבדים הגרפיים הטובים עבור פיתוח משחקים, הפקות בתחום מציאות מדומה והדמיות בתחום האדריכלות. ההמלצה שלנו אם אתם מתכננים לפתח תוכן בתחום מציאות מדומה, הכמות הגבוהה של VRAM הופכת אותו למתאים לתחנת עבודה עם שלושה או אפילו ארבעה צגי 4K והכוח הנוסף נהדר עבור המשחקים שלא עברו אופטימיזציה.
  • NVIDIA GeForce RTX 4090 24GB – מעבד גרפי מדור החדש של NVIDIA שמספק ביצועים מטורפים בעבודות עם תוכנה יוניתי ו- UNREAL והים זה כרטיס מסך הטוב ביותר שתחום תלת מימד מציאות מדומה. RTX 4090 יכול לתת כוח ביצועי עם 3- וגם עם 4 מסכים ברזולוציה 4K.

כמה זיכרון (RAM) אתם צריכים עבור תחנת עבודה של Unity ?

כמות הזיכרון הנדרשת תלויה מאוד בפרויקטים הספציפיים שלכם ויכולה להשתנות באופן קיצוני למדי. עם זאת, רוב הלקוחות שלנו, מרוצים מ- 32 ג'יגה-בית עבור פרויקטים כלליים, ואם אתם עובדים על קבצים גדולים עם אפקטים משמעותיים של תאורה, ייתכן שיידרשו 64 ג'יגה-בית. בכל תחנות העבודה שלנו ניתן להתקין לפחות 128 ג'יגה-בית וזאת בנוסף לזכרון המערכת, למקרה שיתעורר אי פעם צורך בזיכרון נוסף.

איזו תצורת אחסון היא הטובה ביותר עבור תחנת עבודה של Unity ?

ישנם 3 סוגים בולטים של כונני אחסון זמינים לתחנות עבודה כיום, הנעים בין מהירות גבוהה ביותר, לקיבולת גדולה וממחירים נמוכים לגבוהים. אנו ממליצים על תצורה של 2 כוננים, כאשר הראשון שבהם צריך להיות כונן NVMe Solid State Drive (SSD). כונני NVMe הם ללא ספק כונני האחסון המהירים ביותר הקיימים כיום, אך הם גם היקרים ביותר בחישוב לג'יגה-בית. אם התקציב שלכם מאפשר, אנו ממליצים על אחד מהכוננים האלה עבור מערכת ההפעלה, התקנות של האפליקציות וקבצי הפרויקט הפעילים. על ידי שימוש ב- NVMe SSD  ככונן המערכת הראשי שלכם, אתם תבטיחו תגובות מהירות, זמני אתחול מהירים וזמני טעינה מהירים כברק של יישומים/פרויקטים.

אם כונן NVMe SSD עולה מעט יקר לתקציבכם, אז הבחירה הבאה שלכם צריכה להיות כונן SSD מבוסס SATA. כוננים אלה עדיין מציעים ביצועים מכובדים מאוד עבור מערכת ההפעלה שלך, התקנות של אפליקציות ובדרך כלל מספיקים לתחנת עבודה של Unity.

כמו כן, אנו ממליצים לצרף את הכונן  NVMe SSD או  SATA SSD שלכם אל כונן דיסק קשיח מסורתי בקיבולת גבוהה (HDD) לאחסון בקיבולת גבוהה לטווח ארוך. כוננים אלה איטיים מאוד בהשוואה לכונני SSD מבוססי זיכרון הֶבְזֵק (flash memory) הזמינים כיום. עדיין הקיבולות הגבוהות ומחיר עבור ג'יגה-בית הופכים אותם לשימושיים מאוד בתור כונן משני.

מחפש\ת תחנת עבודה לשימוש ב- Unity ?

מחשבי LEONSKYPC מציעיים מגוון מחשבים חזקים ואמינים המותאמים לזרימת העבודה הייחודית שלך בתוכנות Unity ופיתוח משלקים וקוד.

הצג/י עוד

שירותים דומים

Back to top button