ביקורות למחשבים וחומרה

שירות בשם Kernel task (משימת הליבה) גורמת לעומס על ה- MacBook

מדוע תהליך kernel_task גורם לעומס יתר על ה-MacBook?

משתמשים רבים ב- MacBook ו- iMac, ובמיוחד – MacBook Air, לעתים קרובות שמים לב לתהליך kernel_task. ברוב המקרים זה נובע מהעובדה שתהליך המערכת יוצר עומס על המעבד המרכזי של המחשב: בחלק מהמקרים, נתון העומס עלול להגיע ל- 150-200%.

מספר סיבות יכולות להיות הגורם לבעיה זו, אולם כמעט בכל מקרה, העמסת המערכת על ידי תהליך kernel_task והשגיאות הנלוות PSM006/PSM001 הן תוצאה של כשל בחומרה.

על מה אחראי תהליך kernel_task?

הבעיה הגדולה ביותר של MacBook Air בתחילת הדרך הייתה התחממות יתר של המעבד המרכזי. חברת אפל אף נאלצה לנקוט בצעדים דרסטיים ולהשבית את אחת מליבות המחשב ברמת התוכנה. בגרסאות חוזרות של האולטרבוק בעיה זו נפתרה בהצלחה ברמה בסיסית, אך הנושא של התחממות יתר מעולם לא עזב את משתמשי MacBook Air לחלוטין.

מערכת ה- MacOS מצידה מצליחה לצפות להתחממות יתר של המערכת, תוך הקצאת זמן לביצוע משימות "ריקות" במעבד המחשב. זה בדיוק מה שעושה, תהליך ה- kernel_task.

במקרים מסוימים, תהליך זה יכול ליצור עומס על המערכת ללא קשר להתחממות יתר בפועל. אם התהליך kernel_task החל ליצור עומס במחשב ללא סיבה ברורה, קיימת תקלת תוכנה, או, ככל הנראה, תקלה בחומרה.

כיצד ניתן למנוע עומס יתר על המערכת?

נכון להיום אינטרנט מציע מספר שיטות לפתרון הבעיה באופן עצמאי, אך השיטה היעילה באמת היא תמיד זהה. אחד הפתרונות המוצעים הוא פשוט מחיקה של תהליך ה- kernel_task ממשימות המערכת. עם זאת, פתרון זה יכול להוביל לתוצאות חמורות יותר.

למעשה, תהליך kernel_task יכול להצביע על מגוון רחב של תקלות:

  • קצר במעגלי אספקת החשמל;
  • תקלה בלוח האם לאחר מגע עם נוזל;
  • שחיקה של אלמנטים בודדים בלוח;
  • פגם בחיישן הטמפרטורה או במערכת הקירור.

ברוב המקרים לא ניתן לקבוע את הסיבה האמיתית לבעיה זו על סמך הסימנים הראשונים. כדי לאתר את התקלה במדויק, נדרש אבחון מלא של לוח האם באמצעות בדיקה חיצונית ועבודה עם רב-מודד (מולטימטר).

פתרון מלא של בעיה זו, ידרוש תיקון רכיבים של לוח האם. למרות המורכבות של תיקון כזה, אפשרות זו נותרה אחת הרווחיות ביותר עבור משתמש הקצה, שכן תיקון רכיבים מאפשר הסרת התקלה באופן מקומי, תוך הימנעות מהחלפה יקרה של לוח האם.

לסיכום

בעיית עומס יתר שיוצר תהליך kernel_task אינה מופיעה אצל כל משתמשי ה- MacBook ו- iMac, אך למרות זאת, אי אפשר לקרוא לה בעיה נדירה. למרבה הצער, תקלה מסוג זה תמיד הייתה נקודת התורפה בקו ה- MacBook Air בשל ייחודיות הפריסה של לוח האם במחשב זה, אך התקלה עצמה בכל זאת די ניתנת לתיקון מהיר ויעיל.

שירותי תיקון למחשבי אפל

מרכז שירות איי-טי סמארט מספקת שירותי תיקון ותחזוקה למחשבים אפל (מקינטוש) ללקוחות פרטיים ועסקיים בפתח תקווה, במרכז והשרון. בתיקון מחשבי אפל חשוב ביותר שייעשה בידי מעבדה מקצועית, כדי להבטיח שהתיקון יעשה על פי הסטנדרטים והנהלים של היצרן.

מחשבי Apple חשוב להקפיד שיתוקן בידי מעבדה מוסמכת, כיוון שחלפי המחשב עלולים להיות יקרים, ואינכם רוצים למצוא את עצמכם מחליפים חלקים שאין צורך להחליף או לחזור למעבדה לתיקון נוסף, כיוון שהתקלה לא נפתרה.

אנחנו תמיד מוכנים לעזור לכם: 054-46-27277

הצג/י עוד

שירותים דומים

Back to top button