ביקורות למחשבים וחומרה

מערכת קבצים חדשה (Apple File System (APFS

אפל הציגה מערכת קבצים חדשה (Apple File System (APFS ב- WWDC 2016, ולמרות החשיבות של הודעה זו היא לא קיבלה מספיק תשומת לב בתערוכה.

מערכת קבצים חדשה שנקראת APFS תשמש בכל מוצר של אפל החל מ- Apple Watch ועד ל- Mac Pro.

מערכת קבצים החדשה APFS מיועדת לכונני פלאש / SSD. התכונה העיקרית של מערכת הקבצים היא הצפנה. השימוש במערכות קבצים HFS+ וקודמותיה HFS התחיל לפני יותר מ- 30 שנה. מערכות קבצים אלו פותחו בימים של תקליטונים, כאשר הקבצים היו תופסים קילו-בייטים ומגה-בייטים. כיום, בעת כונני SSD המסוגלים לאחסן טרה-בייטים של מידע, נדרש פתרון הדור החדש שיענה על דרישות האבטחה המודרניות.

מערכת קבצים החדשה APFS תומכת בהצפנת נתונים, TRIM ועוד. היא מוגנת היטב ונועדה לעבוד רק עם המוצרים החדשים ביותר.OS X 10.11 Yosemite לא תעבוד עם APFS. את הפרטים אחרים מפתחים יכולים לברר בקישור זה. כרגע, השימוש ב- APFS תלוי במספר מגבלות, אך זוהי מערכת הקבצים של העתיד, והיא אכן תתפרסם ב-2018. רק בסוף ספטמבר 2017 כל המשתמשים שיש להם מחשב Mac שמיוצר לא ליפני 2009, הצליחו לעבור למערכת הפעלה חדשה MacOS High Sierra (10.13), אשר הוכרזה בתערוכה WWDC 2017.

APFS-Apple

כל הבעלים של מחשבי מק צריכים להבין ולדעת שלא כל המחשבים מבוססים על macOS יעברו למערכת הקבצים החדשה APFS בעת התקנת מערכת ההפעלה החדשה MacOS High Sierra. עבור חלק מהם זה פשוט לא אפשרי. מדובר במחשבים המצוידים בכוננים מסוג Fusion Drive.

טכנולוגיית Fusion Drive מאפשרת להשתמש הן בכונן SSD והן בכונן הקשיח ב- iMac וב- Mac mini. בגרסאות הבטא הראשונות של MacOS High Sierra, מערכת הקבצים החדשה הייתה נתמכת בכל מחשבי של Mac, אך בהרכבות הבאות כמו כן בהרכבות Golden Master, התמיכה ב- APFS נעלמה עבור כוננים Fusion Drive.

בנוסף, משתמשים שהתקנו את גרסאות הבטא הראשונות קיבלו הוראות כיצד לחזור מ- APFS ל- HFS+. המדריך הוא דיי מסובך, והוא כולל יצירת גיבוי ב- Time Machine, יצירת מתקין של מערכת הפעלה ושימוש באפליקציה (Disk Utility) כדי לעצב את הכונן ולהתקין מחדש את MacOS High Sierra.

ככל הנראה, המערכת הקבצים APFS (על היתרונות שלה כבר דיברנו קודם) כבר מותאמת לעבודה עם כונני SSD. אולי משתמשי מקינטוש עם Fusion Drive יקבלו תמיכה במערכת הקבצים החדשה מאוחר יותר, כאשר אפל תפטור באגים, אבל אי אפשר להגיד שום דבר כרגע.

APFS

המלצות מומחים טכניים לעדכון מערכת ההפעלה

אם המחשב שלכם מוכן לעדכון של מערכת ההפעלה החדשה MacOS High Sierra, אז הנכם צריכים לעשות כמה פעולות חשובות מאוד, עד העדכון עצמו.

1. יש לבדוק האם המק שלכם מתאים עם מערכת ההפעלה החדשה.

ההתקנה של High Sierra דורשת את כל אחד מהדגמים הבאים של מק וגרסאות של MacOS 10.8 ומעלה, וכן לפחות 2 GB של זיכרון ו- 14.3 GB של מקום פנוי בכונן:

  • דגמים של iMac שהוצאו בסוף 2009 ואילך
  • דגמים של MacBook שהוצאו בסוף 2009 ואילך
  • דגמים של MacBook Pro שהוצאו באמצע 2010 ואילך
  • דגמים של MacBook Air שהוצאו בסוף 2010 ואילך
  • דגמים של Mac mini שהוצאו באמצע 2010 ואילך
  • דגמים של Mac Pro שהוצאו באמצע 2010 ואילך

2. יש לבדוק את השטח הזמין בכונן הקשיח של המחשב. עם השלמת העדכון, מערכת ההפעלה MacOS High Sierra ייקח 1.5 GB יותר מקום בהשוואה ל- MacOS Sierra 10.12.6. כדי לגלות את הדגם שלכם, את כמות הזיכרון, את קיבולת האחסון, ואת הגרסה של מערכת ההפעלה MacOS, אנא בחרו "About This Mac" מהתפריט אפל.

3. עליכם לגבות את הנתונים ו / או להעתיק לחלוטין את כל מערכת ההפעלה להתקן אחסון חיצוני. אנו ממליצים שתשתמשו בכלי הגיבוי המובנה במערכת ההפעלה MacOS הנקראת Time Machine, שתפקידו לגבות את כל קובצי המשתמשים למדיה החיצונית, כמו גם את ההגדרות של מערכת Mac.

4. חברו את המק שלכם לאספקת החשמל המחוברת ישירות לשקע החשמל כדי למנוע בעיות חשמל אפשריות כאשר מערכת ההפעלה מעודכנת בזמן שבו המחשב פועל באמצעות סוללה.

5. עכשיו המחשב מוכן לעדכן את המערכת הפעלה חדשה, רק צריך ללכת ל- Mac AppStore ולאשר את העדכון.

6. במידה ויש לכם כוננים חיצונים, לאחר התקנה של מערכת ההפעלה החדשה MacOS High Sierra, עליכם להמיר את מערכת הקבצים ל-APFS. אחרת, המחשב לא יוכל להשתמש בכוננים האלו. כל זה נעשה בכלי השירות Disk Utility, בתפריט: תמונות -> המר (Images -> Convert)

 

עזרה במחשבים מהמומחים

אם אתם מתקשים לעדכן או לא רוצים לעשות את זה בעצמכם, אז ניתן ליצור קשר עם מומחי המחשבים שלנו, ואנו נעזור לכם.

הזמנת ייעוץ חינם בטלפון: 054-46-27-277

 

מרכז שירות איי-טי סמארט מספקת שירותי תיקון ותחזוקה למחשבים אפל (מקינטוש) ללקוחות פרטיים ועסקיים בפתח תקווה, במרכז והשרון. בתיקון מחשבי אפל חשוב ביותר שייעשה בידי מעבדה מקצועית, כדי להבטיח שהתיקון יעשה על פי הסטנדרטים והנהלים של היצרן.

טאגים
הצג/י עוד

שירותים דומים

Back to top button
Close
Close